(+48) 884 907 800, 32 643 39 47       biuro@abixolkusz.pl

Darmowa dostawa od 299,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką kupić gitarę akustyczną dla początkujących?

2022-05-30
Jaką kupić gitarę akustyczną dla początkujących?

Wybór odpowiedniej gitary akustycznej nie należy do łatwych. Gitara akustyczna posiada większe pudło rezonansowe oraz węższy gryf niż gitara klasyczna. Również w porównaniu do gitar klasycznych posiadają metalowe struny, na których łatwiej uzyskać czysty dźwięk. Metalowe struny i duże pudło rezonansowe zapewniają donośny dźwięk, a na wąskim gryfie łatwiej łapać akordy. Mamy wiele typów gitar akustycznych, które różnią się kształtem pudła.

Wyróżniamy m.in.:

  • Jumbo - to gitara z mocnymi silnym dźwiękiem oraz wyraźnym basem.  

  • Dreadnought - to jeden z najbardziej popularnych rodzajów gitar akustycznych. Ma mocne brzmienie z wyraźnym basem. Zaliczana do gitar głośnych z lekko przytłumionym środkiem.

  • Auditorium - korpus zbliżony do popularnego Dreadnought, ale ma głębsze zaokrąglenia w środkowej części pudła rezonansowego co daje ciepłe brzmienie o miłej głośności.

  • Grand Concert - to gitary z mniejszym pudłem, dlatego są przeznaczone dla muzyków grających palcami.

  • Parlor - W porównaniu z gitarami Dreadnought mają mniejsze pudło, które wzmacnia raczej tony średnie.

  • Range - to najmniejszy kształt gitary akustycznej. Nazywana jest czasem Mini Jumbo. Ta gitara jest mniej głośna, a jej pudło jest w rozmiarze ¾

  • 12-strunowe - to gitary, gdzie pod każdą "standardową" struną dołożona jest jedna dodatkowa. Wzbogaca to brzmienie, umiejętnie wykorzystane daje efekt dwóch gitar grających jednocześnie.  

Możesz również wybrać gitarę elektroakustycznąGitary elektroakustyczne to właściwie zwykłe gitary akustyczne z zamontowanym dodatkowo systemem nagłaśniającym. Taka gitara wyposażona jest dodatkowo w mikrofon, przetwornik piezoelektryczny lub przetwornik magnetyczny. Dodatkowo w gitarę wbudowany jest przedwzmacniacz wyposażony w korektor graficzny i zasilany przez baterię.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 382 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-04
Bardzo dobra obsługa. Mimo mojej pomyłki- zaznaczyłem odbiór osobisty-szybkie sprostowanie. Paczka perfekcyjnie zabezpieczona, naprawdę pełny profesjonalizm . Polecam gorąco
2024-04-01
Obsługa zamówienia naprawdę na 5 -kę
pixel